Bilgilendirme! Yeni sistem üzerinde denemelerimiz başarıyla tamamlanmıştır. Instagram hesabımız üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz. @imeiuzatmacom

Kayıt Dışı Olduğu Tespit Edilen IMEI Nedir?


Sizin için en uygun imei uzatma, geçici imei kaydı ve diğer hizmetleri imeiuzatma.com'da bulabilirsiniz. Oturduğunuz yerden yurtdışı cihazınızın süresini uzatmak için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Hizmetleri İncele

Son günlerde birçok kullanıcı cihazının IMEI numarasını e devlet üzerinden sorguladığında “KAYIT DIŞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN IMEI” mesajını görmektedir. Bu mesaj cihazın BTK tarafından kayıt edilmediğini ve kayıtsız olduğu anlamına gelir. Genellikle yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaraları sorgulandığında bu mesajla karşılaşırız. Yurt dışından getirilen cihazlar belirli bir ücret ile birlikte kaydı yapılmadan kullanılamamaktadır.

Kayıt Dışı Olduğu Tespit Edilen Cihazlar Türkiye’de Kullanılabilir Mi?

Bu cihazlar Türkiye’de yalnızca 120 gün boyunca kullanılabilmektedir. 120 gün süre sonra erdiğinde cihazınızı BTK üzerinden kayıt etmeniz gerekmektedir. Ancak muhtemelen BTK kaydı sizin için biraz tuzlu olacaktır. 

2022 için BTK IMEI kayıt harç ücreti 2732 TL’dir. Ek olarak BTK üzerinden açtırdığınız cihazınız sadece sizin telefon numaranız üzerinde çalışacaktır. Numaranızı değiştirmeniz veya cihazınızı satmanız durumunda cihazınız tekrardan kayıt dışı durumuna düşecektir. BTK kaydı için son 2 yıldır başka bir telefonu kayıt ettirmemiş olmanız ve bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

imeiuzatma.com kullanarak cihazınızı geçici İMEİ kaydı ile tekrardan aktif etmeniz mümkündür. Geçici IMEI kaydı yapılan cihazlar herhangi bir telefon numarasıyla kullanılabilmektedir ve pasaport gerekmemektedir. Tüm işlemler online olarak gerçekleşmektedir.

Geçici IMEI kaydı sizin için çok daha ucuza gelecektir. 

 

Hangi Cihazların Kayıt Edilmesi Gerekmektedir?

Yurtdışından gelen IMEI numarasına sahip tüm cihazların (GSM özelliğine sahip tüm cihazlar) kayıt edilmesi gerekmektedir. Kayıt edilmediği taktirde 120 gün içerisinde GSM özelliği devre dışı kalacaktır.

Örnek Cihazlar:

  • Cep Telefonu
  • Tablet
  • Dizüstü Bilgisayarlar
  • Çocuk Takip Saatleri
  • Akıllı Saatler
  • Araba GPS Takip Sistemleri
  • Diğer SIM kartı takılabilen tüm cihazlar

IMEI Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Çoğu kullanıcı IMEI numarasının nerede yazdığını bilmediği için “imei numarası öğrenme” şeklinde arama yapmaktadır. Bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır.

En Çok Kullanılan Yöntem: Arama Yaparak IMEI Numarası Öğrenme (*#06#)

Telefonunuzun marka/modeli farketmeden bu yöntemi kullanabilirsiniz. iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei ve diğer tüm markalarda kullanabileceğiniz bu yöntemi uygulamak için öncelikle arama ekranına girmeniz gerekiyor.

Arama ekranında *#06# tuşladıktan sonra ekranınızda IMEI numaranız çıkmaktadır.

Ayarlar Menüsünden IMEI Numarası Öğrenme

Genellikle ilk yöntem işe yarasa da bazı kullanıcılar IMEI numarasını bulamadıklarını belirtmektedir. Bu yöntemi kullanabilmek için telefonunuzun ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir.

Apple Cihazlarda:

Ayarlar > Genel > Hakkında sayfasına girerek aşağıda IMEI numaranızı görebilirsiniz.

Diğer Cihazlarda:

Ayarlar sayfanıza girdikten sonra arama yerine IMEI yazdığınızda yüksek ihtimalle IMEI numaranızı gösterecektir.

IMEI UZATMA Avatar
IMEI UZATMA
Paylaş: