Bilgilendirme! Yeni sistem üzerinde denemelerimiz başarıyla tamamlanmıştır. Instagram hesabımız üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz. @imeiuzatmacom

Kapanan Yurtdışı Telefon Nasıl Açtırılır?


Sizin için en uygun imei uzatma, geçici imei kaydı ve diğer hizmetleri imeiuzatma.com'da bulabilirsiniz. Oturduğunuz yerden yurtdışı cihazınızın süresini uzatmak için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Hizmetleri İncele

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sebebiyle, telefon kullanıcıları daha uygun fiyatlı olması sebebiyle yurtdışı telefonlara yönelmiştir. Yurtdışı telefonların fiyatı Türkiye’den alacağınız aynı marka, aynı model telefona göre oldukça ucuzdur. Ancak eğer yurtdışından bir telefon aldıysanız ve telefonun imei numarasını devlete kayıt ettirmediyseniz cihazınız kullanım dışı kalacaktır.

IMEI Numarası Nedir?

Açılımı “International Mobile Equipment Identity” yani “Uluslararası Mobil Cihaz Kodu” olan imei numaraları cihazlara üretim aşamasında yüklenmektedir. İletişim için kullanılan her cihazın bir IMEI numarası mevcuttur. Standart bir IMEI numarası 14 haneli bir diziden ve bu 14 haneyi doğrulamaya yarayan ek bir haneden oluşmaktadır. Cihazın yazılım sürümünü içeren 16 haneli IMEISV adında bir alternatifi de bulunmaktadır.

Imei numaraları 2004 yılından beri “AA-BBBBBB-CCCCCC-D” formatını kullanmaktadır. A ve B harfleri, tür bölüştürme (TAC) kodunu, C harfi cep telefonuna ait benzersiz bir seri numarasını ve son olarak D harfi ise özel bir algoritma ile hesaplandığında tüm hanelerin doğruluğunu tespit etmemizi sağlayan bir kontroldür.

Cihazınıza ait IMEI numarasını bulmak için en basit yöntem olarak *#06# tuşlamanız yeterli olacaktır. Eğer cihaza erişiminiz mevcut değilse cihazınızın kutusunu, arkasını veya sim kartı yuvasını kontrol edebilirsiniz.

Neden Geçici IMEI Kaydı?

Pasaport kaydının çok pahalı olması, çok şartı olması ve sadece bir telefon numarası üzerine açılması sebebiyle kullanıcılar geçici imei kaydını tercih etmektedir.

imeiuzatma.com’u kullanarak cihazınızın süresini uygun fiyatlara, telefon numarası sınırı olmadan uzaktan uzatabilirsiniz. Hemen online olarak sipariş verebilir veya 0 543 525 30 91 numarasına whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

IMEI UZATMA Avatar
IMEI UZATMA
Paylaş: